Hliníkové systémy pre stavebníctvo

Nachádzate sa tu

Zasklievanie lodžií

AluVista

Bezrámový zasklievací systém AluVista predstavuje posuvný a otočný zasklievací systém bez zvislých hliníkových deliacich rámov. Krídla z číreho bezpečnostného skla sa posúvajú po spodnej koľajnici v úrovni zábradlia a sú vedené hornou koľajnicou rovnakého tvaru (nezasahujú do vnútorného priestoru lodžie či balkóna). Odtok vody je zaistený drenážnymi otvormi. Špeciálne tesnenie medzi krídlami a bočné uzatváracie profily zabezpečujú takmer dokonalú tesnosť celej konštrukcie. Prieduchy zaručujú trvalú a prirodzenú výmenu vzduchu. Spôsob otvárania umožňuje bezpečné a pohodlné umývanie. Systém AluVista je možné doplniť o praktické zatienenie pomocou žalúzií.

AluVerso

Systém zasklievania AluVerso je určený predovšetkým na riešenie atypických tvarov balkónov a lodžií. Konštrukčné riešenie vychádza z bezrámového systému AluVista. Oba systémy majú rovnaké vyhotovenie a možnosti. Líši sa v spôsobe prichytenia skiel a výške koľajnice.

AluFlexi

Systém je takmer zhodný so systémom AluFlexi – rámový. Konštrukčné riešenie vychádza z rámového systému AluPlus. Základom zasklievacieho systému AluFlexi – bezrámový je použitie číreho bezpečnostného kaleného skla, vďaka ktorého špeciálnemu prichyteniu nie sú potrebné vertikálne profily. Na tesnenie krídel medzi sebou je použité kvalitné silikónové tesnenie. Samotný systém zasklenia budí dojem jednoliatej sklenenej plochy.

AluPlus

Z rámového systému AluPlus sa vyrába systém hliníkového zábradlia. Vyhotovenie je pevné (bez možnosti otvárania) alebo posuvné v 2- až 5-dielnych variantoch. Posuvný spôsob otvárania je možné riešiť viacerými variantmi posuvných stien. Obe možnosti vyhotovenia je možné akokoľvek kombinovať.

Okná sa zasúvajú za seba, takže pri 5-dielnom vyhotovení je možné docieliť otvorenie až 4/5 zasklenej plochy. Výplň je vsadená do hliníkového rámu, ktorý sa posúva po spodnej (nosnej) a hornej (vodiacej) koľajnici. Vyberať môžete zo širokej ponuky výplní. Systém môže byť osadený sklom či izolačným dvojsklom s rôznou hrúbkou.

AluCombi

Systémové riešenie vychádza z rámového systému AluPlus, preto majú oba systémy zhodné vyhotovenie a možnosti výplní. AluCombi sa odlišuje vertikálnymi profilmi, ktoré sú robustnejšie a tuhšie, čo umožňuje jeho využitie na inštaláciu do vyšších stavebných otvorov. Špeciálny tvar vertikálneho profilu slúži ako držadlo po celej svojej dĺžke.

AluFlexi

Zasklievací systém AluFlexi – rámový vychádza zo systému AluPlus. Možnosti výplní a vyhotovenia sú teda pri oboch systémoch rovnaké. Hlavnými rozdielmi sú spôsob prichytenia krídla a typ koľajnice v hornej časti. Tento rámový systém navyše umožňuje jednoduché vyrovnanie nerovností konštrukcií až do 50 mm.

AluTerm

Konštrukčné riešenie vychádza zo systému AluPlus, vzhľadovo je zhodný so systémom AluCombi. Hliníkové profily sú v tomto prípade navyše zabezpečené plastovými prvkami na zlepšenie izolačných vlastností systému. Na výplň sa používajú dostupné typy izolačných dvojskiel. Systém AluTerm ponúka možnosť posuvného aj pevného vyhotovenia.

Rámové systémy AluPlus, AluCombi a AluFlexi – rámový je možné použiť na oddelenie vnútorných priestorov v dome, byte či kancelárii. Montáž je jednoduchá, bezprašná a časovo nenáročná. Steny môžu byť pevné, posuvné alebo je možné ich kombinovať. Rôzne typy výplní a široká paleta dekórov, spoločne s možnosťou farebného lakovania hliníkových profilov, dovoľujú týmto systémom využitie v každom priestore.